KWIATY DOSTARCZAMY ZA DARMO NA TERENIE CAŁEJ POLSKI W 2h OD ZAMÓWIENIA!
OBSŁUGA KLIENTA: 505-513-512
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 9:00-19:00
sobota: 10:00-18:00
niedziela: 10:00-16:00

Kwiaty i bukiety na Komunię

Sortuj wg:

Kwiaty na komunię — o jakich kompozycjach należy pamiętać, składając zamówienie?

Pierwsza komunia święta to bardzo ważny sakrament w życiu każdego małego katolika i katoliczki. Nic więc dziwnego, że rodzice dbają o to, aby odpowiednio uhonorować ten dzień, zapraszając bliskich oraz przyjaciół rodziny. Jednak niezależnie od tego, czy planujesz uroczysty obiad w domu, czy w restauracji, na pewno warto zadbać o kwiaty na stół komunijny. Duży wpływ na Twoje zamówienie będzie miała oczywiście powierzchnia stołów, a także domowego salonu lub specjalnie wynajętej sali. Bukiet na stół komunijny nie może przecież być za duży, ponieważ będzie przeszkadzał gościom. Większą aranżację kwiatową można postawić obok stołu, gdzie będzie siedzieć główny bohater lub bohaterka, rodzice i rodzice chrzestni, aby podkreślić uroczysty charakter tego wydarzenia. Jakie jeszcze kwiaty na komunię będą się pięknie prezentować? Przykładowo, drobna kompozycja może zdobić talerze i sztućce, a także osobny stół ze słodyczami, jeśli taki się pojawi. Istotny będzie również bukiecik komunijny.

Jakie kwiaty na stół komunijny najlepiej wybrać? Trendy 2022 i klasyczne rozwiązania

Wybierając kwiaty na komunię i bukiecik komunijny, warto oczywiście pamiętać o tym, że symbolika bieli jest tutaj bardzo istotna. Nie zaszkodzą jednak i drobne akcenty kolorystyczne — możesz na przykład wykorzystać niezapominajki lub fiołki, kojarzone ze skromnością. Jeśli natomiast chodzi o białe kwiaty, w maju, kiedy trwa sezon komunijny, wybór jest ogromny! Bukiet na stół komunijny można stworzyć z konwalii, bzu, stokrotek, róż, piwonii, goździków, mieczyków, lilii, frezji, margerytek, tulipanów, a nawet rumianku. Ilość kompozycji, które można stworzyć z wymienionych roślin, jest naprawdę ogromna, a konkretne kwiaty można także wykorzystać do przystrojenia sukienki lub włosów dziewczynki, przyjmującej sakrament. Kwiaty na stół komunijny najlepiej, aby były oczywiście świeże — sztuczne rośliny w maju nie będą ładnie wyglądać, zresztą wiosną warto skorzystać z tego, co oferuje nam natura.

Bukiecik komunijny — czy warto zrobić go samemu, czy lepiej zamówić?

Odpowiednie kwiaty na komunię możesz oczywiście zamówić w naszej kwiaciarni online, która zapewnia obsługę i dowóz na terenie całej Polski. Elementy takie jak bukiet na stół komunijny, wykonane przez profesjonalną florystkę lub florystę, z pewnością będą wyglądać bardzo ładnie, warto również wspomnieć o tym, że brak konieczności ich przygotowywania przez rodziców będzie znacznym ułatwieniem podczas tego „gorącego” okresu. Jeśli zależy Ci na tym, aby np. bukiecik komunijny został wykonany z kwiatów z rodzinnego ogrodu, możesz złożyć zamówienie tylko na konkretne aranżacje, które zostaną dostarczone do Twojego domu lub restauracji, w której odbędzie się uroczysty obiad. Sprawdź ofertę Kurier Kwiatowy i przekonaj się, jakie specjalne kwiaty na stół komunijny możemy dla Ciebie przygotować. Zapraszamy także do kontaktu mailowego i telefonicznego — chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!