KWIATY DOSTARCZAMY ZA DARMO NA TERENIE CAŁEJ POLSKI W 2h OD ZAMÓWIENIA!
OBSŁUGA KLIENTA: 505-513-512
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 9:00-19:00
sobota: 10:00-18:00
niedziela: 10:00-16:00

Kwiaty i bukiety na Dzień Kobiet

Sortuj wg:

Dzień Kobiet, obchodzony 8 marca, to nie tylko święto, ale również wyjątkowa okazja do okazania szacunku i miłości wszystkim ważnym kobietom w naszym życiu. Jednym z najpopularniejszych sposobów wyrażenia tych uczuć są kwiaty. Bukiety kwiatów na Dzień Kobiet to nie tylko piękne gesty, ale także tradycja, która przetrwała przez wiele lat.

Bukiet na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet – święto, w którym mężczyźni dziękują kobietom w swoim życiu za bliskość, opiekę i pozytywne emocje, które wprowadzają one do ich życia. Dlatego w tym dniu obdarowuje się nie tylko swoje partnerki, ale także matki, siostry czy koleżanki z pracy. Jednym z najpopularniejszych prezentów w tym dniu są kwiaty. Być może oklepane, ale wciąż cieszące kobiece serca. Bukiet na Dzień Kobiet nie powinien być jednak zbyt przesadzony. Ogromne bukiety róż, kosze z setkami kwiatów, flowerboxy czy instalacje kwiatowe lepiej zostawić na Walentynki, czy urodziny wybranki. W Dzień Kobiet powinno się wybrać bukiet, który będzie skromny i jednocześnie będzie mówił: „dziękuję, że przy mnie jesteś”. W związku z tym, że Dzień Kobiet przypada w Polsce 8 marca, częstym wyborem są kwiaty wiosenne, jak tulipany czy żonkile. O ile te pierwsze będą idealnym wyborem, ponieważ w mowie kwiatów są właśnie podziękowaniem za obecność, tak żonkile raczej oznaczają miłość bez wzajemności czy zazdrość. Jednak, jeśli dana kobieta je uwielbia, odrzućmy mowę kwiatów i podarujmy jej właśnie bukiet wiosennych żonkili.

Bukiety kwiatów na Dzień Kobiet są wyjątkowym sposobem na wyrażenie miłości i uczuć wobec partnerki, matki, siostry czy przyjaciółki. To delikatny i romantyczny gest. Piękne kwiaty na Dzień Kobiet to zawsze powód do uśmiechu i radości. Kwiaty przynoszą pozytywne emocje.

Kwiaty na Dzień Kobiet – jakie wybrać?

Kupując kwiaty na Dzień Kobiet mamy trochę mniejsze pole wyboru niż w przypadku Walentynek. Jednak nadal warto wybrać coś, co przede wszystkim będzie się podobało obdarowywanej. Dlatego też bukiety na Dzień Kobiet powinniśmy dobierać w pierwszej kolejności do upodobań kobiety, której chcemy go wręczyć. Jeśli jednak nie wiemy, jakie kwiaty lubi — wybierzmy coś uniwersalnego. Bukiety na 8 marca dla mamy, siostry powinny składać się z tulipanów. W symbolice kwiatów oznaczają one szacunek. Dobrym wyborem dla starszej kobiety będą czerwone goździki – mimo że mogą kojarzyć się z poprzednim ustrojem politycznym, przypomną jej lata młodości. Jeśli chcemy obdarować przyjaciółkę, możemy zdecydować się na białe hiacynty. Te oznaczają bowiem bezinteresowną sympatię — wręczając je, obwieścimy kobiecie, że bardzo ją lubimy i nie oczekujemy niczego w zamian. Natomiast córce warto w Dzień Kobiet sprezentować białą lilię, która oznacza czystość uczuć i chęć ochrony.

Wybierając kwiaty na 8 marca, warto pamiętać, że kolory mają swoje znaczenie. Czerwone róże na Dzień Kobiet symbolizują miłość, a żółte tulipany przyjaźń. Dlatego warto wybrać bukiety na Dzień Kobiet, które będą odpowiednie dla okazji i przekazu.

Tradycyjna kawa na Dzień Kobiet

W wielu kulturach również i u nas bardzo popularna jest tradycja odwdzięczenia się za podarunek na Dzień Kobiet. W momencie, kiedy mężczyźni obdarowują kobiety kwiatami i czekoladkami, kobiety powinny odwdzięczyć się zaproszeniem na kawę i coś słodkiego. W przypadku partnerki czy przyjaciółki spotkanie może się odbyć później, w dogodnym terminie. Mamy i siostry zazwyczaj zapraszają na kawę od razu w chwili, gdy mężczyzna odwiedza je z kwiatami. W przypadku kobiet w pracy można po prostu w pokoju socjalnym postawić talerz z ciasteczkami lub ciastem, którym będą mogli poczęstować się nasi współpracownicy. Dziewczęta w wieku szkolnym zazwyczaj kupują kolegom po batoniku lub ciasteczku. Czasem zdarza się jednak tak, że niestety w ten dzień nie możemy odwiedzić wszystkich kobiet, które chcielibyśmy obdarować kwiatami. Wówczas z pomocą przychodzi poczta kwiatowa. To doskonałe rozwiązanie szczególnie jeśli zamawiasz kwiaty na odległość. Znajdziesz w ofercie nie tylko kwiaty na 8 marca, ale również kwiaty na Walentynki, urodziny, imieniny czy bukiety pogrzebowe. Kurier Kwiatowy dostarczy wybrane bukiety kwiatów na Dzień Kobiet o dowolnej, wybranej godzinie. W ten sposób obdarujemy wszystkie kobiety, nawet jeśli mieszkają na drugim końcu Polski. A na kawę zawsze się znajdzie czas!

Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby okazać szacunek, miłość i wdzięczność wszystkim kobietom, które mają wpływ na nasze życie. Kwiaty na Dzień Kobiet to nie tylko piękne bukiety, ale także wyraz naszych uczuć i uznania. Niezależnie od okazji, bukiety kwiatów zawsze przynoszą uśmiech na twarze obdarowywanych kobiet.