KWIATY DOSTARCZAMY ZA DARMO NA TERENIE CAŁEJ POLSKI W 2h OD ZAMÓWIENIA!
OBSŁUGA KLIENTA: 505-513-512
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 9:00-19:00
sobota: 10:00-18:00
niedziela: 10:00-16:00

Kolor, liczba, a także gatunek kwiatów – poznaj dokładnie symbolikę goździków!

Popularny prezent z różnych okazji, upominek, który sprawia, że obdarowana osoba czuje się wyjątkowo, niespodzianka, która z pewnością umili dzień i poprawi humor, a także piękna aranżacja do wnętrza, która nie tylko zachwyca wyglądem, ale także zapewnia doskonałe doznania zapachowe – kwiaty to ponadczasowy prezent, który z pewnością będzie trafionym upominkiem! Za pomocą kwiatów można zarówno zrobić miłą niespodziankę, jak również wyrazić swoje uczucia czy też przekazać konkretną wiadomość. Poznaj więc symbolikę i mowę goździków – to z pewnością pomoże Ci dopasować kwiatowy bukiet zarówno pod okazję, jak również emocje, które chcesz wyrazić wręczając drugiej osobie zakupioną kompozycję! 

Co symbolizują goździki? Poznaj mowę kwiatów! 

Jednym kojarzą się z delikatnym i pięknym upominkiem, dla drugich są kultowym symbolem PRL-u. Goździk znany od wielu lat zyskuje swoje drugie życie – jest bowiem powszechnie wybieranym i lubianym kwiatem w różnych bukietach z okazji urodzin, imienin,Walentynek, Dnia Kobiet, Dnia Matki czy rocznicy. Te ponadczasowe kwiaty symbolizują zauroczenie, wyróżnienie, delikatność, pozytywne emocje, obietnicę, troskę czy też odwagę. Chcąc jednak jeszcze mocniej wyrazić kierujące nami uczucia, warto postawić na wręczenie goździków w konkretnych kolorze – barwy kwiatów mają bowiem bardzo duże znaczenie! Niektóre osoby nie przywiązują do tego zbyt dużej wagi, bezpieczną opcją jest jednak dobranie odpowiedniej barwy jednokolorowego bukietu goździków bądź też zakup kompozycji mieszanej. Goździki doskonale komponują się z różami, tulipanami czy też z gerberami. Bukiety jednokolorowe czy też mieszane można z powodzeniem wysłać jako dodatkową wiadomość – poznaj jednak wcześniej znaczenie poszczególnych barw. Warto również rozważyć wysłanie kwiatów za pomocą kwiatowego kuriera, który dostarczy je pod wskazany adres o konkretnej porze – z pewnością będzie to doskonała niespodzianka! 

Kolor goździków i ich symbolika 

Warto znać zarówno samą symbolikę goździków, jak również znaczenie poszczególnych barw. Kolor czerwony zarezerwowany jest dla gorącego i namiętnego uczucia, czerwone goździki wręcza się więc osobą, które kochamy. Barwa ta szczególnie popularna jest w trakcie Walentynek, Dnia Kobiet, urodzin, rocznicy, oświadczyn, bukietów przeprosinowych – czerwone goździki najczęściej wręcza się swojej drugiej połówce. Barwa biała symbolizuje czystość, niewinność, a także elegancję. Te delikatne kwiaty w kolorze białym sprawdzą się więc jako upominek, dla osoby, którą szanujemy i darzymy zaufaniem, a także podczas takich uroczystości jak: ślub, wesele, komunia, jubileusz czy też awans w pracy. Goździki w barwie różowej ukrywają takie znaczenie jak: sympatia, delikatność, kobiecość, młodość czy też wdzięczność. Symbol tej barwy sprawia więc, że różowe goździki warto sprezentować wyjątkowym kobietom w Twoim życiu, a także lubianym koleżankom czy przyjaciółką. Bukiety różowych goździków można podarować zarówno na urodziny, imieniny, Dzień Kobiet czy Dzień Matki, jak również w ramach podziękowań, gratulacji czy też jako wyjątkowa niespodzianka na umilenie dnia! Do popularnych kompozycji goździków należą również bukiety niebieskie, które symbolizują zaufanie, szczere intencję oraz przyjaźń. Po takim przybliżeniu symboliki barw goździków z pewnością bezproblemowo dobierzesz odpowiedni bukiet – jeżeli jednak pojawią się jakieś wątpliwości czy też pytania to zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi klienta. Skontaktować możesz się z nami poprzez formularz kontaktowy, mailowo bądź telefonicznie!

Nieparzysta czy parzysta liczba - ile goździków powinno być w bukiecie? 

Goździki to delikatne kwiaty, które pięknie wyglądają zarówno w jednogatunkowych bukietach, jak również kompozycjach mieszanych. Oprócz delikatności i piękna kwiaty te cechuje również trwałość oraz dopasowanie do innych gatunków kwiatów. Jeżeli chodzi o liczbę goździków w bukiecie nie ma to aż tak ukrytego znaczenia jak w przypadku róż, jednak warto znać uniwersalne zasady w odniesieniu do kwiatów. W ogólnej etykiecie florystycznej oraz znanych przesądach przyjmuje się, że nieparzysta ilość kwiatów w bukiecie przynosi szczęście, parzysta natomiast pecha. Bez wątpienia nieparzysta liczba kwiatów wygląda także dużo lepiej w kompozycji – oprócz symboliki jest to również po prostu zabieg estetyczny. Gdy wręczasz bukiet z konkretnej okazji – np. 10 rocznicy czy też 26 urodzin to bez obaw nie musisz przykładać szczególnej uwagi do liczby kwiatów w bukiecie i spokojnie podarować je zgodnie z daną uroczystością. Parzysta czy nieparzysta ilość rozpatrywana powinna być pod kątem okazji, jak również Twoich indywidualnych upodobań. Do zakupionego bukietu goździków czy też innych kwiatów warto również dołączyć specjalny liścik z wiadomością – miłym słowem, ulubionym cytatem, wierszem, życzeniami czy też imieniem. Kwiatowy prezent będzie wtedy spersonalizowany i wywoła jeszcze większe wrażenie!