KWIATY DOSTARCZAMY ZA DARMO NA TERENIE CAŁEJ POLSKI W 2h OD ZAMÓWIENIA!
OBSŁUGA KLIENTA: 505-513-512
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 9:00-19:00
sobota: 10:00-18:00
niedziela: 10:00-15:00

Jakie kwiaty wybrać na ostatnie pożegnanie?

Pogrzeb to bardzo ciężkie i smutne doświadczenie dla bliskich zmarłego lub zmarłej. W takich sytuacjach często nie myśli się jasno, a wiele osób obawia się, że wybierając wiązankę pogrzebową, popełni jakieś faux-pas. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie kwiaty na pogrzeb zamówić oraz jakie zwyczaje obowiązują w polskiej tradycji ostatnich pożegnań, zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

Jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy zimą? 

Jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy zimą będzie najlepiej wybrać? Przede wszystkim muszą one być odporne na niskie temperatury. Zanim jednak przejdziemy do konkretnych roślin, warto poznać różnicę pomiędzy wieńcem a wiązanką. Pierwszy rodzaj kompozycji jest zwykle najbardziej okazały, najczęściej jest też utkany w kształcie okręgu lub serca. Wiązanki składają się natomiast z kilku kwiatów lub kompozycji kwiatowej, są też nie tylko mniejsze, ale i tańsze, dlatego kupuje je zwykle dalsza rodzina oraz znajomi. Jednak jakie kwiaty na pogrzeb zimą sprawdzą się w ciężkich warunkach pogodowych? Istotną kwestią jest to, że w Polsce bardzo rzadko stosuje się sztuczne kwiaty, a jeśli już, muszą być one naprawdę wysokiej jakości. Dlatego też jeśli wahasz się pomiędzy dwoma rodzajami, lepiej postaw na wytrzymałe, odporne chryzantemy i hortensje, które są symbolem smutku oraz pożegnania. Kwiaty symbolizują bowiem ulotność, kruchość życia. Osobną kwestią jest oczywiście kolorystyka roślin. Czerwone kwiaty wyrażają miłość i przywiązanie, żółte — bliską relację oraz przywiązanie, a białe oznaczają szacunek, czystość, pokój.  

Jakie kwiaty na pogrzebie młodej osoby? 

Śmierć dziecka i nastolatka są szczególnie dotkliwe, nie tylko dla rodziców, ale i całej rodziny. Jeśli zastanawiasz się, jakie kwiaty na pogrzebie młodej osoby powinny się pojawić w wieńcu, na pewno trzeba mieć na uwadze, że w takich sytuacjach zwyczajowo wybiera się kolor biały, symbolizujący niewinność. To już kieruje nas w kierunku konkretnych typów roślin, takich jak róże, mieczyki, irysy, lilie oraz kalie. Oprócz bieli i beżów, w przypadku zmarłego nastolatka lub nastolatki można wybrać fiolety. Jakie róże na pogrzeb, oprócz białych, są także wybierane? Ważna jest tutaj tak naprawdę kwestia koloru, natomiast wszystkie odcienie różu, zwłaszcza jasne, będą odpowiednie tak samo w przypadku nastolatków, jak i pogrzebu młodej kobiety. Oczywiście, są to opcje, które polecamy w przypadku tradycyjnych zamówień. Jeśli wiesz, że zmarła lub zmarły lubił konkretny rodzaj kwiatów i konkretny ich kolor, warto podążyć tym kierunkiem, zamawiając spersonalizowany wieniec lub wiązankę. 

Jakie kwiaty na pogrzebie starszej osoby? 

Śmierć i pożegnanie starszego członka rodziny, pomimo tego, że również są to bardzo przykre doświadczenia, na pewno pozostawia mniej żalu oraz poczucia niesprawiedliwości, w porównaniu do śmierci dziecka. Jeśli zastanawiasz się, jakie kwiaty na pogrzebie starszej osoby powinno się wybrać, akurat w tym zakresie mamy największą dowolność. Zarówno kolor, jak i rodzaj kwiatów zależą od Ciebie — chyba że zależy Ci na tym, aby za ich pomocą przekazać uczucia takie jak miłość czy szacunek. W przypadku, kiedy dobrze znaliście się ze zmarłą osobą, kwestia tego, jakie kwiaty na pogrzeb kupić, nie musi być powodem do stresu — być może masz wspólne wspomnienia, które chcesz upamiętnić za pomocą wieńca lub wiązanki. W takiej sytuacji nie przejmuj się, że kwiaty mają kolor pomarańczowy, najważniejsza jest bowiem Wasza relacja. 

Jakie kwiaty na pogrzebie kolegi lub koleżanki? 

Jeśli wspólnie ze współpracownikami zastanawiacie się, jakie kwiaty na pogrzebie kolegi lub koleżanki powinny się od was znaleźć, mogą to być zarówno czerwone i białe róże, jak i złote chryzantemy. Przyjmuje się także, że w przypadku, kiedy zmarłym jest mężczyzna, chłodne odcienie kwiatów także są odpowiednie, możecie więc zamówić wiązankę składającą się z niebieskich, fioletowych i białych roślin. Nie należy zamawiać kompozycji tylko z czerwonych róż — będzie to nie na miejscu. Skoro wiesz już, które koloru będą odpowiednie dla mężczyzny, jakie róże na pogrzeb wybrać dla kobiety? Najlepiej, aby bukiet był utrzymany w jasnych, ciepłych barwach, mogą to być róże, pomarańcze, żółcie, beże, itd. 

Jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy? Najbardziej uniwersalny wybór

Jakie kwiaty na pogrzeb są najczęściej wybierane? Na pewno są to róże, warto jednak pamiętać o tym, że ogólnie ten rodzaj kwiatów jest dosyć uniwersalny. Wśród innych gatunków na pewno można wymienić:

  • mieczyki, 
  • chryzantemy, 
  • lilie i kalie, 
  • gerbery, 
  • goździki, 
  • astry, 
  • storczyki.

Na koniec warto zapamiętać, że w wieńcu i w wiązance liczba kwiatów powinna być nieparzysta. Jeśli pogrzeb jest daleko od Twojego miejsca zamieszkania, nie możesz pojawić się personalnie na ostatnim pożegnaniu lub też nie dasz sobie rady z przewiezieniem zamówionych kwiatów, w naszej kwiaciarni online możesz kupić gotowy wieniec, który zostanie przywieziony pod wskazany przez Ciebie adres. Obsługujemy Klientów z całej Polski — w razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu, na pewno udzielimy potrzebnych informacji.

Zobacz:

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.