KWIATY DOSTARCZAMY ZA DARMO NA TERENIE CAŁEJ POLSKI W 2h OD ZAMÓWIENIA!
OBSŁUGA KLIENTA: 505-513-512
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 9:00-19:00
sobota: 10:00-18:00
niedziela: 10:00-15:00

Jakie kwiaty na zaręczyny?

Zaręczyny to ważne wydarzenie w życiu każdej pary, do którego przygotowania często zaczynają się nawet kilka miesięcy wcześniej. Po pierwsze, trzeba bowiem wybrać odpowiedni pierścionek, po drugie zaplanować ten wyjątkowy wieczór. Nie można również zapomnieć o tym, aby zamówić piękny bukiet na zaręczyny. Jaki jest kwiatowy savoir-vivre w tym temacie? Dowiedz się z naszego artykułu!

Bukiet na zaręczyny — jakie są początki tej pięknej tradycji?

Symbolika kwiatów znana jest praktycznie od wieków. Zarówno kolory, jak i rodzaje roślin miały olbrzymie znaczenie m.in. w średniowieczu, kiedy to kultura dworska mocno polegała na symbolice roślin, opisanej dokładnie w Le blason des couleurs. Bardzo istotne były również zioła, powoli odkrywano bowiem ich lecznicze właściwości, a także używano ich do przyprawiania potraw. Człowiek i natura byli ze sobą bardzo blisko, nic więc dziwnego, że wiele zwyczajów, zwłaszcza język kwiatów, na zawsze utrwaliły się w kulturze europejskiej oraz azjatyckiej. Bukiet zaręczynowy i tradycja jego obdarowywaniem nie wiąże się z konkretną legendą, czy zwyczajem. Można po prostu powiedzieć, że nawet w tzw. ciemnych wiekach, ludzie doceniali tak proste gesty jak podarowanie pachnących i pięknych kwiatów. Przez wieki zwyczaj ten utrzymał się, a finalnie zaczął być kojarzony również z savoir vivrem. Z pewnością jest to piękna tradycja, a bukiet na zaręczyny na pewno będzie wyjątkową pamiątką dla obojga partnerów. Warto więc zadbać o to, aby na sto procent spodobał się przyszłej pannie młodej. 

Jakie kwiaty na zaręczyny? Wbrew pozorom świetnie sprawdzą się nie tylko róże!

Zastanawiasz się, jakie kwiaty na zaręczyny wybrać? Czerwone róże, a właściwie róże w ogóle, to prawdziwa klasyka w przypadku okazji, kiedy wyraża się duże przywiązanie i miłość. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić bukiet z ulubionych kwiatów przyszłej narzeczonej — taki wybór z pewnością ucieszy ją dodatkowo, bowiem pokaże, że dobrze się znacie, a Ty pamiętasz nawet drobne szczegóły, dotyczące jej osoby. Jeśli jednak zależy Ci na konkretnych poleceniach, bukiet zaręczynowy, skomponowany z goździków, eustomy, piwonii czy margaretek na pewno zaskoczy Twoją partnerkę delikatnym, romantycznym charakterem. Jeśli zależy Ci natomiast na czymś bardzo oryginalnym, bez, kalie, gerbery, a nawet tulipany to nieoczywisty kierunek, który warto wziąć pod uwagę. O bukiecie na zaręczyny dla teściowej powiemy jeszcze kilka słów, natomiast w przypadku, kiedy planujesz bardzo tradycyjne zaręczyny, takie kwiaty będą oznaką dobrego wychowania oraz szacunku do rodziców Twojej przyszłej narzeczonej. 

Ile róż na zaręczyny? Ile kwiatów powinno być w bukiecie?

Skoro bukiet zaręczynowy masz wstępnie wybrany, pora zadać sobie arcyważne pytanie, które brzmi następująco: ile róż na zaręczyny? Wbrew pozorom, nie jest to wymyślony problem, bowiem liczba kwiatów w bukiecie ma znaczenie i nie tylko kolor oraz rodzaj kwiatów odczytywane są symboliczne. Jaka jest więc odpowiedź? Otóż kwiatów powinno być aż… 108! Według florystek i florystów to właśnie taka ilość oznacza wyrażenie chęci do małżeństwa, na szczęście nie musisz inwestować w aż tak ogromną kompozycję kwiatową (aczkolwiek możesz!). Bukiet na zaręczyny może też składać się dziewięciu, dwunastu lub dwudziestu jeden kwiatów. Co dokładnie oznaczają te liczby? Dziewiątka wyraża wieczne przywiązanie, dwadzieścia jeden oznacza oddanie, a dwunastka? Dwunastka to sposób na to, aby bez słów poprosić o to, aby ukochana “była Twoja”. Z pewnością zastanawiasz się, czy liczby te mają znaczenie w przypadku innych kwiatów. Na szczęście — lub nieszczęście — tylko róże mają w przypadku zaręczyn tak bogatą symbolikę. Zanim zdecydujesz się na konkretne zamówienie, podpowiemy jeszcze, że pięćdziesiąt czerwonych róż to wyznanie bezgranicznej miłości. Taki bukiet zaręczynowy z pewnością zrobi wrażenie już tylko swoją objętością. Wybierz więc zgodnie z tym, co podpowiada Ci serce. Finalnie i tak nikt przyszła panna młoda raczej nie będzie liczyć po kolei każdego kwiatu. 

Bukiet zaręczynowy nie tylko dla narzeczonej, ale i przyszłej teściowej

Skoro wiesz już, jaki kwiaty na zaręczyny, a także ile róż na zaręczyny powinno się znaleźć w bukiecie, pora pomówić też o prezentach dla rodziców Twojej (wkrótce) narzeczonej. Jeśli zamierzasz się oświadczyć na wakacjach, bez towarzystwa rodziny, tego typu podarunki możecie przywieźć wspólnie, kiedy spotkacie się z bliskimi po oświadczynach. Jednak jeśli zależy Ci na tym, aby wszystko odbyło się zgodnie z polską tradycją, koniecznie przygotuj bukiet zaręczynowy dla teściowej, ale nie zapomnij też o podarunku dla teścia! Po kolei: kwiaty, które wybierzesz, mogą być takie same, jak te, które otrzyma Twoja przyszła panna młoda. Oczywiście, niech nie będą one w kolorze czerwonym, bukiet może też się jakoś wizualnie różnić, np. być mniejszą wersją „głównej” kompozycji kwiatowej. Dla teścia nie zapomnij kupić alkoholu z wysokiej półki lub pięknej papierośnicy z wygrawerowaną datą oświadczyn. Skoro w niedługim czasie zostaniecie rodziną, warto zadbać o dobre stosunki i okazać za pomocą prezentów szacunek oraz dobre maniery. Nawet jeśli znacie się już dosyć dobrze, podkreśli to uroczysty charakter wyjątkowego wydarzenia.

Zamów bukiet na zaręczyny:

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.