KWIATY DOSTARCZAMY ZA DARMO NA TERENIE CAŁEJ POLSKI W 2h OD ZAMÓWIENIA!
OBSŁUGA KLIENTA: 505-513-512
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 9:00-19:00
sobota: 10:00-18:00
niedziela: 10:00-16:00

Jakie kwiaty na pierwszą randkę?

Motyle w brzuchu nie przestają trzepotać, ale powoli zaczynasz odczuwać stres? To znak, że zbliża się długo wyczekiwana randka! Skoro data, godzina i miejsce są umówione, warto zastanowić się, jakie kwiaty na pierwsze spotkanie wybrać. Pomimo tego, że ten zwyczaj może się wydawać starodawny, obdarowana osoba na pewno doceni ten miły gest! Poznaj kwiatowy savoir-vivre, zapraszamy do lektury!

Kwiaty na pierwszą randkę — czy ktoś jeszcze kupuje bukiet na pierwsze spotkanie?

Możemy z całą pewnością stwierdzić, że kwiaty na pierwszą randkę to zwyczaj, który dalej pozostaje żywy i jest często praktykowany. Od razu też podpowiemy, że nie musi to oczywiście być bukiet, składający się z tysiąca róż, aby docenić podarunek. Wiele osób z pewnością powie też, że lepiej nie przynosić tylko jednego kwiatka. O ile z tym pierwszym się zgadzamy, tak z drugim już… niekoniecznie. Bo przecież jeśli Twój partner lub partnerka najbardziej na świecie lubią słoneczniki, zarówno pojedynczy egzemplarz, jak i kilka kwiatów będzie się prezentowało bardzo ładnie. O czym jeszcze warto pamiętać, zastanawiając się nad tym, jakie kwiaty na pierwsze spotkanie wybrać? Oczywiście dobrze byłoby wiedzieć, czy Twoja sympatia nie cierpi przypadkiem na alergie, przez które Twój podarunek — nawet pomimo najlepszych chęci — nie będzie strzałem w dziesiątkę. Jednak jeśli nie masz takiej wiedzy, a także nie masz kogo dopytać, aby nie zepsuć niespodzianki, cóż — czasami trzeba po prostu zaryzykować. Lub też kupić czekoladki… Ostateczna decyzja należy do Ciebie, tymczasem dowiedz się, o czym jeszcze warto pamiętać, wybierając kwiaty na randkę.   

Jakie kwiaty na pierwsze spotkanie? Róże, a może… roślina doniczkowa?

Roślina doniczkowa w tytule tego akapitu to żart (chyba, że wiesz, że Twoja randka je kolekcjonuje - w takim przypadku, czemu nie?), skupmy się więc na tym, jakie kwiaty na randkę wybrać. Klasykiem są oczywiście czerwone róże, co jednak, jeśli szukasz bardziej oryginalnej propozycji? Po raz kolejny najlepiej będzie odwołać się do tego, co wiesz o partnerce lub partnerze. W końcu nie tylko kobiety lubią kwiaty! Wracając do tematu, jeśli dana osoba bardzo lubi konkretny kolor, możesz wybrać bukiet lub pojedynczy kwiat właśnie w tym odcieniu. Pięknie prezentują się też herbaciane róże (z pewnością są mniej oczywiste niż czerwone), ale też frezje czy peonie na pewno zostaną docenione. Wiele też zależy od tego, jakie kwiaty cięte są obecnie w sezonie, ponieważ wiosną i latem wybór będzie naprawdę urozmaicony! Wybierając kwiaty na pierwszą randkę, która ma miejsce właśnie podczas ciepłych pór roku, możesz obdarować sympatię bukietem bzu, konwaliami, a nawet słodkimi stokrotkami, lwią paszczą czy nagietkami. Na koniec, w kwestii tego, jakie kwiaty na pierwsze spotkanie kupić, możesz też po prostu kierować się swoimi odczuciami — być może osoba, z którą masz się spotkać, kojarzy Ci się z konkretnym zapachem lub kolorem?    

Jakie kwiaty na randkę — nie popełnij faux-pas, wybierając kolor bukietu!

Pisząc o tym, jakie kwiaty na pierwsze spotkanie wybrać, koniecznie trzeba powiedzieć więcej o ich kolorach oraz symbolice. Jest to bowiem bardzo istotna kwestia! Jeśli do tej pory nie słyszałeś lub słyszałaś o mowie kwiatów, najwyższa pora to zmienić. Jak wiadomo, kolor czerwony oznacza miłość, z tego względu też lepiej nie kupować kwiatów na randkę o tej barwie. Może to zostać odebrane jako zbyt mocne wyznanie. Jakie kolory warto więc wybierać? Biel, jasnoróżowy, fiolet oraz niebieski to odcienie, które sprawdzą się zawsze, nie zdradzają także zbyt wiele informacji o Twoich uczuciach, natomiast wyrażają nadzieję, że pierwsze spotkanie nie będzie jednocześnie ostatnim. Wśród kwiatów na pierwszą randkę kategorycznie odrzuć nie tylko czerwień, ale też bukiety w kolorze żółtym. Na pewno też nie wybieraj takich rodzajów kwiatów jak lilie, kalie oraz chryzantemy, ponieważ kojarzą się one z wiązankami i wieńcami pogrzebowymi.  

Kwiaty na randkę i… co jeszcze? O czym warto pamiętać, podczas pierwszego spotkania?

Kwiaty na pierwsze spotkanie to bardzo miły gest, jednak to nie od nich zależy fakt, czy wspólnie spędzicie miły wieczór. Dlatego najważniejsze jest to, aby postawić na naturalność — jeśli czujesz, że chcesz podarować Twojej randce czerwoną różę, zrób to. Koniecznie weź też pod uwagę wielkość bukietu. Kwiaty na randkę powinny być raczej małe pod względem objętościowym, aby ich trzymanie lub noszenie nie było dla drugiej osoby niekomfortowe. Jeśli więc planujesz przejażdżkę i wspólny spacer, a nie wyjście na kawę czy drinka, zastanów się, czy na pewno kwiaty będą potrzebne. Zastanawiając się nad tym, jakie kwiaty na pierwsze spotkanie wybrać, zawsze możesz także skorzystać z porady florystki lub florysty. A jeśli chcesz zamówić bukiet z dostawą po pierwszej randce i skorzystać z naszej oferty, pamiętaj o tym, aby nie wysyłać go do miejsca, w którym pracuje Twoja randka. Może to po prostu być bardzo niekomfortowe, przez co miłe wspomnienia ze spotkania zastąpi irytacja oraz złość.