KWIATY DOSTARCZAMY ZA DARMO NA TERENIE CAŁEJ POLSKI W 2h OD ZAMÓWIENIA!
OBSŁUGA KLIENTA: 505-513-512
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 9:00-19:00
sobota: 10:00-18:00
niedziela: 10:00-15:00

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet to okazja, kiedy kwiaty możemy wręczyć nie tylko naszej partnerce czy kobietom w naszej rodzinie, ale także wszystkim innym: znajomym, koleżankom czy współpracowniczkom. Jest to bowiem dzień, w którym mężczyźni celebrują to, że kobiety są dla nich wsparciem w każdym momencie życia. Zatem jakie kwiaty na Dzień Kobiet podarować poszczególnym kobietom? Ile kwiatów podarować żonie, córce czy przyjaciółce? Co napisać na dołączonym bileciku? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania – czytaj dalej!

Dzień Kobiet – jakie kwiaty do bukietu?

Dzień Kobiet przypada tuż przed początkiem kalendarzowej wiosny – 8 marca. Jest to zatem idealna okazja, by podarować wybranej kobiecie kwiaty sezonowe. I co więcej – będzie to bardzo dobrze odpowiadało mowie kwiatów. Najpopularniejsze są bowiem tulipany, które mówią: „mocno Cię przytulam, dobrze, że jesteś”. Jest to prosty komunikat, który właśnie w dniu kobiet chcemy przekazać każdej kobiecie. Innym dobrym wyborem są gerbery. Te kwiaty dajemy temu, komu chcemy powiedzieć „doceniam Cię”. Podobny wydźwięk mają goździki – mówią obdarowanemu: „darzę Cię szczerym uczuciem (niekoniecznie miłosnym) i dziękuję, że jesteś blisko mnie”. W tym dniu można podarować również kobiecie konwalie, ich przesłanie oznacza „chcę Cię uszczęśliwić”. Czego natomiast unikać w tym dniu? Narcyzów i żonkili, mimo iż są to prześliczne kwiaty wiosenne, które lubi większość kobiet, to niosą one ze sobą przesłanie nieszczęśliwej miłości, zazdrości, egoizmu i zdrady. Jest jeszcze jedna kwestia, którą powinno się wziąć pod uwagę przy obdarowywaniu kobiety – jej preferencje. Jeśli kobieta kocha żonkile, podaruj jej całych ich bukiet, a ich przesłanie nie będzie miało znaczenia!

Ile kwiatów na Dzień Kobiet – bukiet czy pojedyncza sztuka?

To ile kwiatów podarujesz kobiecie w Dniu Kobiet, powinno zależeć od relacji, jakie Cię z nią łączą. Kobietom z najbliższego kręgu takim jak: partnerka, mama, siostra czy przyjaciółka warto podarować w tym dniu bukiet kwiatów. Dla mamy i partnerki większą kompozycję z kilkunastu kwiatów natomiast dla przyjaciółki czy siostry mniejszy bukiecik do 10 kwiatów. W ten sposób okażesz kobiecie pełen szacunek oraz podkreślisz więź, jaka was łączy. Duży bukiet kwiatów w tym dniu powinna też otrzymać kobieta znajdująca się wyżej w hierarchii zawodowej. Wtedy mężczyźni z całej firmy lub działu powinni złożyć się na duży bukiet dla kierowniczki czy szefowej. Okażecie jej w ten sposób szacunek, jakim ją darzycie na polu zawodowym. Innym współpracowniczkom, koleżankom i dalszym znajomym w tym dniu można wręczyć pojedynczy kwiatek z przyozdobieniem. Mniejsze formy, na przykład 3 tulipany z przyozdobieniem są także dobrym wyborem dla córek. Kiedy chcemy im pokazać, że nam na nich zależy, doceniamy je i mają miejsce w naszym sercu.

Czy do kwiatów na Dzień Kobiet dołączyć liścik?

Liścik czy bilecik dołączany do kwiatów to bardzo miły gest, który pozwoli kobiecie zachować podarowany bukiet w pamięci. Nawet kiedy kwiaty już zwiędną, to bilecik pozostanie jako pamiątka. Dlatego też na liściku warto zapisać coś, co dodatkowo pokaże kobiecie, że o niej szczególnie pamiętamy. Możemy oczywiście napisać jakiś banał, ale warto ten króciutki liścik głęboko przemyśleć. Oto niektóre propozycje dla różnych kobiet:

  • dla partnerki – tutaj możesz zawrzeć informację, jak bardzo ją kochasz i za co ją cenisz, warto dodać cytat, który podkreśli Twoje słowa i odkryje Twoje uczucia, z prostszych form można wybrać cos na wzór: „jesteś kobietą, która zmieniła moje życie – na lepsze, nie zmieniaj się nigdy, kocham Cię”.

  • Dla mamy – bilecik dla mamy to również przestrzeń, w której możemy wyrazić swoje uczucia i opisać jaki wpływ miała na nas mama, co w niej cenimy i co nam w życiu przekazała, tutaj dobrym komunikatem będzie: „jesteś najcudowniejszą mamą i kobietą pod słońcem, to dzięki tobie wiem jak traktować inne kobiety z szacunkiem”.

  • Dla siostry – siostra, podobnie jak mama przez wiele lat wspólnego życia pod jednym dachem uczyła Cię pokory i podejścia do kobiet, dlatego w Dzień Kobiet możesz jej za to podziękować prostymi słowami: „Siostra! Byłaś moją przyjaciółką, wrogiem, największym koszmarem i największą miłością życia – nie zmieniaj się, bądź zawsze przy mnie”.

  • Dla przyjaciółki – przyjaźń damsko-męska nie jest prosta, ale jest możliwa. Dlatego też wiesz, jakim wsparciem dla Ciebie w trudnych chwilach była Twoja przyjaciółka, jak wspierała Cię w sprawach damsko-męskich, to z nią możesz zawsze porozmawiać na każdy temat. W tym dniu możesz jej za to podziękować, pisząc: „Jesteś dla mnie wsparciem, inspiracją, pomocą – dziękuję, że zawsze mogę z Tobą porozmawiać!”

  • Dla przełożonej – jeśli natomiast kwiaty i bukiet będą przeznaczone dla kobiety, z którą łączą nas stosunki zawodowe, dobrze jest przy bileciku zachować oficjalny ton, dlatego też najlepiej napisać: „W imieniu męskiej części zespołu w Dniu Kobiet, składamy podziękowania za przemiłą współpracę oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych!”.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.