KWIATY DOSTARCZAMY ZA DARMO NA TERENIE CAŁEJ POLSKI W 2h OD ZAMÓWIENIA!
OBSŁUGA KLIENTA: 505-513-512
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 9:00-19:00
sobota: 10:00-18:00
niedziela: 10:00-15:00

Jakie kwiaty kupić na Walentynki?

Walentynki to wyjątkowy dzień w roku, to właśnie dzień miłości, kiedy pary mogą celebrować wspólnie spędzane życie, albo kiedy ktoś odważy się wyrazić ją w ten dzień pierwszy raz. Jednak jakie kwiaty kupić na Walentynki, by nie popełnić faux-pas? Kiedy to wybranka naszego serca, zamiast rzucić nam się w ramiona z radością, ucieknie, zanim zdążymy cokolwiek powiedzieć?

Kwiaty na Walentynki – sprawdź mowę kwiatów

Obdarowując ukochaną kwiatami na Walentynki, warto najpierw dowiedzieć się, co oznaczają niektóre kwiaty, tak by przy ich wręczaniu obdarowana nie poczuła się urażona. Najpopularniejsze kwiaty na Walentynki to oczywiście róże – są one uważane za kwiaty wyrażające miłość i oddanie. Jednak różne kolory róż, mówią coś innego i tak:

  • czerwone róże to miłość namiętna i pożądliwa,

  • białe róże to miłość czysta i dozgonna,

  • różowe róże to miłość sentymentalna,

  • żółte róże to prośba o odwzajemnienie miłości.

Są także inne kwiaty, które mówią bardziej lub mnie wprost o uczuciu, którym darzymy obdarowaną. Na przykład jaśmin mówi o zmysłowej miłości, kiedy to ukochana nie chce wyjść nam z głowy, biały lilak oznacza prośbę o odwzajemnienie uczucia, fioletowy - oddanie serca ukochanej. Obdarowując kobietę nagietkami, przekazujemy jej natomiast, że nasze zamiary są uczciwe i mamy wobec niej szczere uczucia. Natomiast jeśli chcemy podarować kobiecie coś specjalnego (a zarazem mamy w planach się oświadczyć), możemy podarować jej bukiet czerwonych róż z jedną białą różą – była to od zawsze zapowiedź rychłych oświadczyn.

Bukiet na Walentynki – ile kwiatów wybrać?

Ilość kwiatów w bukiecie jest równie ważna, jak ich znaczenie. Przyjmuje się, że ilość kwiatów w bukiecie dla kobiety powinna być nieparzysta. Taka bowiem kompozycja ma przynosić szczęście. Kompozycje z parzystą ilością kwiatów są zazwyczaj uważane za wiązanki cmentarne i pogrzebowe. Wyjątkiem są tutaj okazje inne niż Walentynki, jak rocznice czy urodziny – wtedy możemy podarować kobiecie parzystą ilość kwiatów odpowiadającą liczbie lat – na przykład na dziesiątą rocznicę ślubu możemy podarować dziesięć róż. Nieparzyste kompozycje zdecydowanie lepiej się układają. Wyglądają dzięki temu pełniej i łatwo wypełnić przestrzeń wewnątrz kompozycji. Trochę inaczej się to ma, jeśli zamawiamy bukiety mieszane. Wtedy to ilość poszczególnych rodzajów kwiatów może być parzysta. Na przykład możemy zamówić bukiet 8 róż i dopełnić go 5 kwiatami gerbery. Ta zasada nie dotyczy też bukietów składających się z drobnych kwiatów takich jak niezapominajki.

Jaki liścik dołączyć do kwiatów na Walentynki?

Nieodzownym elementem kompozycji kwiatowych, zwłaszcza tych wysyłanych przez Kuriera Kwiatowego, jest bilecik. Jaki liścik dołączyć do kwiatów na walentynki? Tutaj jest sporo pomysłów. Można standardowo napisać wyznanie miłości, proste „Kocham Cię”, a można też napisać coś, co obdarowana kobieta zapamięta na całe życie. Opcji jest wiele:

  1. Cytat: możesz zacytować tutaj ulubiony film, piosenkę, czy fragment wiersza lub powieści. Ten fragment powinien wiązać się z waszymi ulubionymi momentami albo odwzorowywać wasze uczucia.

  2. Przypomnienie wspólnych chwil: na bileciku możesz także umieścić wspomnienie wspólne spędzonych, wyjątkowych momentów. Przypomnieć partnerce pierwsze wyznanie miłości, wspólny pierwszy wyjazd albo ten dzień, kiedy czuliście się oboje wyjątkowo.

  3. Powody, dla których ją kochasz: takie nietypowe wyznanie miłości, to coś, co uwielbia każda kobieta. Zamiast standardowego „kocham Cię”, możesz napisać, powód, dlaczego akurat ją żywisz uczuciem: „czuję się przy tobie szczęśliwy i każdego dnia pragnę, byś czuła to samo”.

Kwiaty na Walentynki – jaki bukiet dla niego?

Mówi się, że dawanie kwiatów to męska domena. To mężczyzna przynosi kwiaty kobiecie. A co jeśliby odwrócić te role? Coraz częściej to kobiety przejmują inicjatywę. Pierwsze zapraszają chłopaka na randkę, proponują związek, a nawet – pierwsze się oświadczają. Dlatego też coraz mniej dziwi wręczanie kwiatów przez kobiety – mężczyznom. Zresztą zabiegali o to sami zainteresowani. A wszystko zaczęło się od… sportu. Od jakiegoś czasu obserwujemy, że podczas wręczania medali lub nagród w zawodach sportowych również mężczyźni otrzymują kwiaty. Jeszcze do niedawna było przyjęte, że taki podarunek jest zarezerwowany dla kobiet. Jednak oburzone głosy męskich zawodników – zwłaszcza w sportach parowych, jak łyżwiarstwo figurowe – doprowadziły do tego, że i oni zaczęli otrzymywać kwiaty. Teraz ten zwyczaj rozprzestrzenia się w coraz szerszych kręgach, wpierw zawodowych, a obecnie także prywatnych. Jakie zatem wybrać kwiaty dla mężczyzny na Walentynki? Można postawić na coś klasycznego i podarować mu róże – tylko nie przesadzajmy z ilością. Męskie bukiety są zazwyczaj zgrabniejsze i mniej strojne. Dobrym wyborem są także kaczeńce, które mówią: „bez Ciebie mi smutno”. Ciekawym rozwiązaniem jest też jałowiec ciernisty, który potwierdza wytrwałość w uczuciach.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.